Jak wybrać Internet mobilny?

wybrac-internetPosiadanie Internetu w telefonie nikogo już nie dziwi. Bez niego nie działałoby wiele aplikacji na smartfony, niemożliwe byłoby sprawdzanie poczty e-mail, a także korzystanie z mediów społecznościowych. Osoby pracujące jako freelancerzy bądź prowadzące własną działalność gospodarczą mogą również korzystać z Internetu w telefonie w celach zarobkowych. Jak wybrać Internet mobilny, aby być z niego zadowolonym? Nie wszyscy operatorzy, mający go w ofercie, proponują takie same warunki swoim klientom. Jak nie dać się oszukać?

Wystarczy przyjrzeć się, jaka jest prędkość oferowanego Internetu mobilnego dla klientów indywidualnych oraz jaki jest limit transferu danych. O ile prędkość przesyłu danych może zmieniać się wraz ze zmianami zasięgu sieci, to limit transferu danych pozostaje taki sam. Jeśli jest on zbyt niski, już po kilku dniach korzystania z mobilnego Internetu, szybkość przesyłania danych może znacząco się obniżyć. Będzie to skutkować niepełnym ładowaniem się stron oraz spowolnionym pobieraniem poczty e-mail czy wiadomości wysyłanych przez internetowe komunikatory. Warto pamiętać, że niektórzy operatorzy oferują Internet mobilny o limicie przesyłu danych równym 500 mb, podczas gdy inni pozwalają pobrać aż 5 Gb.

Różnica w tym przypadku jest aż dziesięciokrotna. Co ciekawe, nie zawsze Internet z mniejszym limitem jest tańszy niż ten, w którym limit transferu jest wyższy bądź nawet nieograniczony. Niekiedy zdarza się, że ich cena jest identyczna bądź że różnica jest minimalna.

  Aplikacja SAP hana – kto powinien się na nią zdecydować?