Poradnia preluksacyjna w Poznaniu – profilaktyka gwarantuje zdrowie

Ortopeda dziecięcy to lekarz, który diagnozuje, leczy, pomaga w profilaktyce całego aparatu ruchowego dziecka. Podstawowym badaniem, umożliwiającym wykrycie wszelkich wad na wczesnym etapie rozwoju jest USG stawów dziecka, na które możesz zarejestrować swojego malca poprzez stronę Neomedica:https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat/.

Coraz więcej dzieci cierpi na dysplazję stawów, dlatego tak ważne jest regularne przeprowadzanie USG bioderek w Poznaniu u dobrego specjalisty. Należy wykonywać je zgodnie z zaleceniami lekarskimi, czyli 3 krotnie. Pierwszy raz powinno się je zrobić w 6 tygodniu, kolejny w 3 miesiącu, a ostatni w momencie, w którym dziecko rozpoczęło naukę chodzenia.

Poradni preluksacyjnych w Poznaniu jest wiele. Jednakże, nie wszystkie są godne polecania i nie wszystkich na nie stać. Jedne zdecydowanie odbiegają od standardów diagnostyki małych pacjentów i nie wykazują się indywidualnym podejściem, a drugie z kolei posiadają niewystarczająco wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. 

USG stawów biodrowych u niemowląt umożliwia lekarzowi analizę budowy i składu bioderek. Następnie, specjalista wspólnie z rodzicami planuje etap leczenia lub rehabilitacji, jeśli jest to koniecznie.

USG bioderek dziecka jest wykonywane w Neomedica już na pierwszych wizytach. Rodzice pokochali to miejsce za cudowne podejście do niemowlaków oraz efektywnie przebiegające procesy leczenia i dobry kontakt opiekunów z ortopedą.

  Bryła naszego domu