W jaki sposób zmywarka pomaga zachować porządek w kuchni?

O zaletach zmywarek można by rozmawiać w nieskończoność, jednak ich największym atutem jest fakt, że w znacznym stopniu wspierają utrzymanie porządku w kuchni. Nikt nie lubi kuchni przepełnionej brudnymi talerzami i sztućcami. Nie zawsze też jest czas, ochota i siła by natychmiast po jedzeniu i gotowaniu pozmywać. Mając zmywarkę, wystarczy włożyć wszystkie brudne naczynia do urządzenia i nie martwić się ani o bałagan ani o konieczność zmywania. Naczyń nie widać, a zmywanie zrobi się niemalże samo. Jednak, czy jest to jedyna zaleta zmywarek?

Nie ma konieczności namaczania brudnych naczyń

Jeśli masz w domu małe dziecko, to z pewnością wiesz, jak bardzo dzieci lubią chować różne rzeczy w najgłębsze zakamarki domu. Bywają nawet tak skuteczne, że czasem znajdujesz naczynia dopiero po kilku dniach. Zwykle są to już całe kolekcje. Tym sposobem nie są to jednodniowe zabrudzenia, często naczynia z resztkami zalegają po kilka dni. Co w takiej sytuacji robi człowiek, który nie ma w swoim domu zmywarki? Oczywiście, w pierwszej kolejności namacza je w gorącej wodzie, w której potem ich nie umyje, ponieważ będzie zbyt brudna po tym jak częściowo resztki odmokną. Namoczone w ten sposób naczynia dodatkowo denerwują, ponieważ są widoczne i tworzą pewien bałagan w kuchni. Co natomiast robi człowiek, który jest ma zmywarkę? Wybiera jedynie odpowiedni tryb pracy, bez konieczności wcześniejszego namaczania. Nowoczesne zmywarki są wyposażone w specjalnie przeznaczony do takich sytuacji program intensywny, który powoduje, że nawet najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia nie będą stanowiły żadnego problemu. Zmywanie zaś bez konieczności namaczania brudnych naczyń pozwala też na generowanie oszczędności w zakresie zużycia wody.

Suszenie naczyń w zmywarce

Zmywanie ręczne to swego rodzaju specyficzny rytuał, który składa się z pewnych etapów. Namaczanie, mycie, szorowanie, płukanie, suszenie. Chyba nikt nie lubi widoku naczyń pozostawionych na suszarce do wyschnięcia. Mało kto stosuje też w dzisiejszych czasach wycieranie ścierką. Raz, że jest to niezdrowe, to jest to również czasochłonne. W takiej chwili z pomocą przychodzi zmywarka (Naprawa zmywarek w Bielsko Biała) . Dlaczego? Chociażby dlatego, że zmywarka sama w ramach swojego programu pracy wysuszy również naczynia. Po myciu w zmywarce Twoje szklanki i talerze będą idealnie suche i lśniące, a Tobie pozostanie jedynie pochowanie ich do szafek. Jeśli przed rozpoczęciem zmywania odpowiednio ułożysz naczynia w zmywarce, ich wyjmowanie będzie też o wiele łatwiejsze. Na przykład, wszystkie kubki czy talerzyki będą znajdowały się obok siebie, dzięki czemu szybko przełożysz je do szafek. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku sztućców ułożonych w specjalnym koszu, dzięki któremu są one od razu posegregowane i gotowe do ponownego użycia lub schowania.

  Najlepsza lokata – jak ją wybrać?

Zmywarka a aranżacja kuchni

Wiele osób martwi się, że z powodu małej powierzchni w kuchni, nie może sobie pozwolić na wstawienie zmywarki. Na szczęście, wielu producentów zmywarek wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, w swojej ofercie posiada również małe zmywarki kompaktowe, nazywane też nadblatowymi. Taką zmywarkę można umieścić na przykład na blacie kuchennym. Dla osób bardziej wymagających, stworzono zmywarki pod zabudowę. Zmywarka zainstalowana wewnątrz jednej z szafek kuchennych jest całkowicie niewidoczna. Wąskie zmywarki wolnostojące zajmują bardzo mało miejsca, są więc bardzo praktyczne w małych przestrzeniach. Tym sposobem, nawet przy kuchni o małej powierzchni można pozwolić sobie na wstawienie zmywarki. Odpowiednie dopasowanie typu i rozmiaru urządzenia do rozmiarów i aranżacji kuchni sprawi, że będzie ono doskonale komponowało się z pozostałymi elementami wyposażenia.

Sprzątanie awaryjne

Martwisz się o to, że goście pojawią się z szybką, niezapowiedzianą wizytą w najmniej oczekiwanym przez Ciebie momencie? Wyobraź sobie, że właśnie kończysz jeść obiad, kuchnia jest cała w nieładzie, a Twoi znajomi mają wpaść za pół godziny. Mając zmywarkę nie musisz się martwić. Po prostu powkładasz wszystkie naczynia do urządzenia, poprzecierasz blaty i twoja kuchnia znów będzie gotowa na przyjęcie gości. Brudny garnek lub patelnia? Nie zdążysz ich umyć? Po prostu włóż je do zmywarki. Oczywiście, zmywarka przyjdzie Ci z pomocą również po wyjściu gości. Eksperymentowanie kulinarne w kuchni czy wielkie przyjęcia również nie będą już stanowić kłopotu, ich efekty uboczne szybko sprzątniesz właśnie dzięki zmywarce.